Hayfa

TANIEC RZUCHA KRAKÓW

Tancerka

Jej taniec jest zmienny i zróżnicowany, w zależności od okoliczności i nastroju radosny i kokieteryjny bądź wysublimowany i spokojny. Zawsze jednak eleganki i pełen powabu, a magnetyczne spojrzenie oraz subtelny uśmiech dodają mu posmak tajemnicy.

crop

Hayfa tańczy od dziecka, a szczególną sympatią darzy najweselsze i najbardziej energetyczne odmiany tańca brzucha – libańską, turecką i folklor arabski. Najbardziej ceni w nich wolność i wyzwania rzucane przez wartki rytm radosnej muzyki.

 Hayfa jest również mistrzynią rekwizytów – taniec z mieczem, z shmadanem (egipski świecznik zakładany na głowę), ze skrzydłami Izis, woalami czy assayą (egipską laską) nie ma dla niej tajemnic.

Hayfa uczyła się tańca brzucha przede wszystkim u źródeł, podczas licznych podróży do Afryki Północnej, na Bliski Wschód i w region Zatoki Perskiej. Poznawała tam kulturę i taniec, by później dzielić się tą wyjątkową wiedzą i pasją.

Hayfa jest nagradzanym członkiem-tancerzem International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca. Zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w Tańcu Brzucha w kategorii – kobiety solo (Polska Federacja Tańca) oraz V miejsce w Pucharze Świata w tej samej kategorii (International Dance Organization).

Pokazy Hayfy Hazine można zobaczyć przede wszystkim w Krakowie, ale występuje ona na terenie całej Polski, jak również za granicą. Hayfa jest też częstym gościem na różnorodnych festiwalach oraz eventach związanych z kulturą arabską.

Zapraszamy też do obejrzenia naszej galerii zdjęć z pokazów!

Hayfa&Layla&Leon (374)

Instruktorka

Rozwój i dążenie do życiowej radości i pełnej akceptacji, budzenie świadomości w kobietach, że mogą, potrafią sięgnąć po umiejętności i emocje, których każda chciała zawsze doświadczyć, to motywy przyświecające pracy dydaktycznej Hayfy. 

Jej motto to „You can dance like a star, deep from Your heart” co oznacza że każda kobieta może tańczyć jak gwiazda – tak może! Nie chodzi o to, by kogoś kopiować ale by być sobą, w pełni i wyrażać muzykę swojego serca – to sedno bellydancu – taniec improwizacyjny, własny, intuicyjny i płynący z rytmem. Przy czym same umiejętności ruchowe, taneczne nie wystarczą. Prawdziwy bellydance jest tańcem w pełni świadomym psychicznie i wypływa z naszej duszy, czasem jako jej lek a czasem jako jej dar.

Hayfa jest instruktorką, nauczycielką, coachem i mentorem z powołania i wykształcenia. Potrafi i lubi uczyć, a sukcesy kursantek są dla niej najmilszym prezentem.

Najlepsze uczennice Hayfy są zawodowymi tancerkami, a niektóre też samodzielnymi instruktorkami. Inne pod jej okiem tańczą i się doskonalą, w zespołach lub solo.

Kursantki Hayfy podczas pokazów, konkursów i tanecznych festiwali zdobywają też zasłużone uznanie:

  • miejsca na podium Mistrzostw Tańca Brzucha
  • I miejsce w pokazach grupowych w kategorii „klasyczny taniec brzucha” na Festiwalu Tańca Brzucha w Katowicach
  • występy telewizyjne w telewizji Polsat, TVN
  • I miejsce na konkursie Hit the Drum na Festiwalu Tańca Brzucha w Opolu (solistki)

i inne.

Swój talent do nauczania i wpierania w rozwoju innych, Hayfa rozwija również w swoim pozatanecznym życiu. Zawodowo zajmuje się rozwojem osób dorosłych, coachingiem, mentoringiem, trenerstwem a swoją wiedzę i umiejętności w tym temacie rozwija nieustannie poprzez praktykę oraz szkolenia. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego.

KATARZYNA GALAS-KOBA PROFESJONALNY COACH KRAKÓW

Bo życie jest za krótkie a świat zbyt ciekawy, by spróbować tylko jego części!

1692303127025

Mama, żona, córka i przyjaciółka. Działaczka na rzecz praw człowieka oraz równouprawnienia kobiet, zaangażowana w przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci.

Podróżniczka, obywatelka Świata. Spędziła wiele lat w krajach arabskich by tam studiować, żyć, tańczyć i pracować. Szczególnie uwielbia Emiraty, Turcję, Egipt i Maroko.

a
SONY DSC